Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Bui Viet Hoa aloitti käännöstyönsä Kantelettaresta – Katja Ketun Kätilö-romaanin peittelemättömät seksikohtaukset laittoivat vietnamin kääntäjän osaamisen koetukselle

Pienillä kielialueilla kääntäjä on usein suomalaisen kirjan epävirallinen myyntiagentti. Viime vuosina kirjavienti on alkanut vetää myös suurille englanninkielisille markkinoille.

Mitä yhteistä on Katja Ketun romaanilla Kätilö, Kimi Räikkösen elämäkerralla ja Tiina Nopolan lastenkirjalla Siiri ja kadonnut tähti?

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Saimaan sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Esaimaa.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi