Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Uutisanalyysi | Emilio Urpalainen ja Tommi Matikainen saapuvat kuultaviksi asianajajiensa kanssa – Imatran kaupunginhallitus ratkoo maanantaina vaikeaa Mitran hallituskriisiä

Emilio Urpalaisen erottaminen Mitran hallituksesta ei olekaan niin selvää kuin ensin näytti. Uutisvuoksi tutustui osapuolten juristien laatimiin lausuntoihin ja vastineisiin.

Kiista Imatran uimahallista on purskauttanut pintaan syvän epäluottamuksen, jota ratkotaan nyt asianajajien välityksellä.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Saimaan sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Esaimaa.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi