Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Vuoden jutut | Lappeenrantalainen Panu Sarvilahti havahtui ukrainalaisten hätään, kun videopuhelun taustalta kuului räjähdyksiä – Alkoi tapahtumaketju, joka vei savitaipalelaisen Petteri Eteläpään Ukrainan rajalle hakemaan 54 pakolaista turvaan

Petteri Eteläpäälle pakolaisten kuljettaminen oli pysäyttävä kokemus. Panu Sarvilahti uskoo, että ukrainalaiset tarvitsevat apua vielä pitkään myös Etelä-Karjalassa.

Etelä-Saimaa julkaisee alkuvuodesta 2023 vuoden 2022 parhaimpia juttujaan. Tämä juttu oli ensimmäisen kerran verkkosivullamme 12.3.2022.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Saimaan sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Esaimaa.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi