Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Yllättäen lakkautettu junavuoro Helsingistä Lappeenrantaan saattaa palautua loppiaisena, mutta uusia vuoroja varten pitäisi kaivaa kuvetta

Lähijunayhteys Kouvolaan voisi tuoda useita uusia vuoroja Helsinkiin. Vuoroja lisäisi myös liikenne- ja viestintäministeriön ostoliikenne, jota ei tähän mennessä ole herunut Etelä-Karjalaan.

Etelä-Karjalasta VR:n audienssille matkannut arvovaltainen karvalakkilähetystö toi mukanaan toiveikkaita junavuorouutisia. VR:n viimeksi perumat aamun ensimmäinen ja illan viimeinen vuoro Helsingin suuntaan ja suunnasta saattavat kulkea taas loppiaisesta alkaen.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Saimaan sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Esaimaa.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi