Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

LUT-yliopistosta valmistui elokuussa 73 opiskelijaa – Katso lista valmistuneista

LUT-yliopistosta valmistui elokuussa yhteensä 73 opiskelijaa. Alla lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Kaksonen Juho Valtteri, Kuopio; Kuitunen Jyri Kalevi, Turku; Kvick Kaisa Iida Katariina, Lappeenranta; Malkki Eetu Samuli, Lappeenranta; Mustonen Teemu Harri Henrik, Lappeenranta

Konetekniikka: Ekholm Mikael Matti Juhani, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Rahman Abdur

Sähkötekniikka: Holttinen Venla Elisa, Lappeenranta

Tietotekniikka: Moroz Bogdan, Mikkeli; Samarasinghe Wickramasinghe

Tuotantotalous: Järvinen Kai-Henrik Mikael, Kotka; Keso Tommi Henrik, Hämeenlinna; Kotila Tuija Hannele, Helsinki; Lehtonen Niko Leo Lauri, Helsinki; Luukkanen Jussi Antero, Mikkeli; Pösö Juho Aleksi, Lappeenranta

Ympäristötekniikka: Buure Else Maria Katariina, Lappeenranta; Hylkilä Eveliina Helmiina, Lappeenranta; Jantunen Jokke Matti, Varkaus

Tekniikan kandidaatti

Konetekniikka: Kosonen Olli Matti, Tohmajärvi; Laukkanen Leevi Heikki Sakari, Jyväskylä

Kemiantekniikka: Pienmunne Joona Miko Samuli, Lappeenranta

Tietotekniikka: Puolitaival Ville Oskari, Tohmajärvi; Seppänen Salla Marianne, Lappeenranta

Tuotantotalous: Alho Leevi Johannes Ludwig, Lappeenranta; Seppä Elias Sebastian, Vihti

Ympäristötekniikka: Luukka Anna Helmiina, Espoo

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Alppivuori Sanna Mari, Espoo; Barannik Peppiina Eleonora Charlotte, Espoo; Hemmi Teemu Antero, Tuusula; Huttunen Mikko Oskari, Helsinki; Hämäläinen Linda Sanni Julia, Lappeenranta; Koivistoinen Sanna-Kaisa Maria, Helsinki; Noroaho Elina Maarit, Helsinki; Närvä Emma Kaarina, Helsinki; Näränen Tomi Raimo Markus, Taipalsaari; Rajala Saara Aune Aleksandra, Lahti; Rotinen Hanna Tuuli Henriikka, Lappeenranta; Tammelin Nicolas Oliver Julius, Helsinki; Taskinen Viena Vilina, Lappeenranta; Åberg Olli Tapani, Järvenpää

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Aalto Vilja Alviina, Jyväskylä; Haarakangas Anni Emilia, Vantaa; Kekki Juuso Aleksi, Lappeenranta; Lempinen Juho Santeri, Lappeenranta; Rautio Monika Mikaela, Vantaa; Rikka Justus Martti Elias, Hamina; Ruismäki Kaisa Maria, Espoo; Saarinen Jimi Petteri, Nurmijärvi; Taina Peppi Julia, Kouvola