Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Saimaan ammattiopistosta valmistuu yli 400 opiskelijaa – Katso nimilista tästä

Saimaan ammattiopisto Samposta valmistuu 1.4.– 3.6. välisenä aikana yhteensä noin 430 opiskelijaa.

Alla olevat ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Lappeenranta

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Brisk Santeri, Lappeenranta

Hytti Iiro, Lappeenranta

Hämäläinen Leevi, Luumäki

Junni Eetu, Lappeenranta

Kilpi Juho, Lappeenranta

Kontunen Oskari, Lappeenranta

Kosunen Aapo, Lappeenranta

Kultanen Valtteri, Lappeenranta

Ritala Jimi, Lappeenranta

Savolainen Vili, Lappeenranta

Skippari Juuso, Lappeenranta

Tomperi Kim, Lappeenranta

Hämäläinen Jonni, Lappeenranta

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Matikainen Ilona, Imatra

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Anonen Nea, Lappeenranta

Hämäläinen Kasper, Jomala

Kallio Viivi, Lappeenranta

Kero Nea, Imatra

Kokkonen Iida, Lappeenranta

Koskimäki Sannu, Taipalsaari,

Lehtmets Kristiina, Imatra (kaksoistutkinto)

Långström-Åkerlund Mirella, Lappeenranta

Mäkelä Saija, Savitaipale

Oikkonen Milja, Lappeenranta

Sokura Maiju, Lappeenranta

Suuntela Elina, Ruokolahti

Virtanen Sanni, Taipalsaari

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja

Behm Sofia, Taipalsaari

Haytanyuk Laura, Lappeenranta

Kivimurto-Ahokainen Riikka, Taipalsaari

Kylliäinen Niina, Lappeenranta

Lavonen Ada, Lappeenranta

Ruuskanen Heidi, Lappeenranta

Varis Sofia, Lappeenranta

Vieras Iida, Lappeenranta

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Halme Miro, Lappeenranta

Hatinen Niko, Lappeenranta

Heinonen Panu, Lappeenranta

Huolman Janne, Lappeenranta

Ikonen Joonas, Lappeenranta

Lahikainen Joona, Lappeenranta

Laihanen Juho, Lappeenranta

Liivo Kalle, Virolahti

Meuronen Niko, Lappeenranta

Mönkkönen Niko, Luumäki

Rantanen Eelis, Taipalsaari

Robkob Korakod, Lappeenranta

Talonpoika Olli, Lappeenranta

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Hellsten Tomi, Lappeenranta

Henttonen Veeti, Taipalsaari

Huovinen Viljami, Lappeenranta

Hyppänen Tiina, Lappeenranta

Jokipolvi Daniel, Lappeenranta

Laine Elja, Lappeenranta

Lallo Toni, Lappeenranta

Simonen Ville, Savitaipale

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Riihiaho Juha, Taipalsaari

Savolainen Aleksandra, Taipalsaari

Vilander Jaana, Lappeenranta

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Atalan Lukas, Lappeenranta

Haikonen Tanja, Taipalsaari

Hyttinen Mari, Lappeenranta

Hyypiä Viivi, Lappeenranta

Jurvanen Tomi, Lappeenranta

Kaarna Kasper, Lappeenranta

Kanerva Joonas, Lappeenranta

Kettunen Kiira, Luumäki

Kettunen Sanna, Lappeenranta

Khasiev Mohamed, Lappeenranta

Kosonen Jaakko, Lappeenranta

Koukku Päivi, Lemi

Kuukka Sini, Lappeenranta

Kylliäinen Jesse, Lappeenranta

Lasskaya Oxana, Lappeenranta

Lindholm Leevi, Lappeenranta

Muukkonen Sanna, Lappeenranta

Nuutinen Joonas, Lappeenranta

Pesonen Lauri, Lemi

Pesu Anne, Lemi

Pihlajärvi Saku, Lappeenranta

Piiskonen Roni, Lappeenranta

Pöllänen Sanna, Lappeenranta

Saikko Aada, Lappeenranta

Virelä Iiro, Lappeenranta

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Iljin Eveliina, Lappeenranta

Kiiski Anna-Elina, Lappeenranta

Leskinen Oona, Lappeenranta

Mäkelä Heidi, Lappeenranta

Tynkkynen Sanna, Lappeenranta

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Bernitz Jami, Lappeenranta

Karhu Samu, Lappeenranta

Lehtonen Joonatan, Lappeenranta

Leyon Eemeli, Lappeenranta

Matikainen Elina, Savonlinna

Ojasti Henri, Taipalsaari

Rautio Miika, Lappeenranta

Teppana Juho, Lappeenranta

Vasara Eemil, Lappeenranta

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja

Hyvärinen Natalia, Lappeenranta

Kirsi Heidi, Lappeenranta

Tapio Joonas, Imatra

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Nihtinen Jari-Pekka, Lappeenranta

Pöllänen Satu, Ruokolahti

Suikkanen Tuija, Lappeenranta

Uski Heidi, Lappeenranta

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Helén Roni, Lappeenranta

Hellsten Marena, Lappeenranta

Louhelainen Aleksi, Lappeenranta

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Holamo Akseli, Lappeenranta

Jukanen Elmo, Lemi

Karhu Niko, Lappeenranta

Kemppi Veikka, Lappeenranta

Pulkkinen Veeti, Taipalsaari

Suikka Teemu, Lappeenranta

Toikka Tino, Lappeenranta

Turkia Konsta, Lappeenranta

Tuuliainen Elias, Savitaipale

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Anttonen Tiia, Rautjärvi

Bröcker Christian, Imatra

Jormakka Akseli, Imatra

Järvelä Samu, Lappeenranta

Kärmeniemi Juulia (kaksoistutkinto), Lappeenranta

Laakso Teemu, Lappeenranta

Ollilainen Johanna (kaksoistutkinto), Lappeenranta

Uotinen Tino, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ahjolinna Elmeri, Luumäki

Hyppänen Krista, Lappeenranta

Hyppänen Lotta, Lappeenranta

Hyväri Anu, Lappeenranta

Kaikkonen Mari, Taipalsaari

Karjalainen Paula, Imatra

Kivelä Mirka, Miehikkälä

Kuosma Nuppu, Lappeenranta

Lampinen Piia, Lappeenranta

Lensu Satu, Lemi

Nikkinen Suvi, Lappeenranta

Ontronen Sandra, Lappeenranta

Pesu Päivi, Lappeenranta

Reinikainen Piia, Imatra

Riikonen Ria, Lappeenranta

Sallinen Jonna, Lappeenranta

Seppänen Taina, Lappeenranta

Smirnova Anna, Lappeenranta

Trygg Eimi, Lappeenranta

Vainikka Paula, Lappeenranta

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Jaanu Samuli, Lappeenranta

Karhu Oskar, Lappeenranta

Kekäle Einari, Lappeenranta

Kiianen Arttu, Lappeenranta

Lehti Joni, Lappeenranta

Luukkonen Joonas, Lappeenranta

Marttila Eino, Lappeenranta

Montonen Heikki, Lappeenranta

Mykkänen Tiia, Lappeenranta

Myllärinen Joni, Lappeenranta

Mäkinen Viivi, Lappeenranta

Niemelä Aleksi, Lappeenranta

Piiroinen Sauli, Lappeenranta

Rautio Rasmus, Lappeenranta

Röyskö Saku, Lappeenranta

Tapanainen Mikko, Taipalsaari

Turkia Toni, Lappeenranta

Taideteollisuusalan ammattitutkinto, käsityöntekijä

Harmaala Reetta, Imatra

Korhonen Ville, Lappeenranta

Kupiainen Janne, Imatra

Kyllönen Jaana, Lappeenranta

Larisuo Katariina, Imatra

Nissinen Mira, Lappeenranta

Puranen Salla, Lappeenranta

Pylkkänen Maria, Lappeenranta

Raittila Krista, Imatra

Rinne Miia, Lappeenranta

Rounela Terhi, Luumäki

Taideteollisuusalan ammattitutkinto, sisustaja

Eskelinen Ronja, Lappeenranta

Heino Elina, Lappeenranta

Himmanen Aino, Lappeenranta

Kylliäinen Mari, Lemi

Pesu Hanna, Lappeenranta

Rautiainen Minna, Imatra

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Jäkärä Juho, Lappeenranta

Liikkanen Veeti, Lemi

Neuvonen Aaron, Lappeenranta

Pöyhönen Aleksei, Lappeenranta

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, muotiassistentti

Kaneva Olga, Imatra

Kauppinen Edith, Lappeenranta

Krotkova Irina, Lappeenranta

Siirilä Liudmila, Lemi

Timchenko Larisa, Lappeenranta

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, sisustustekstiilien valmistaja

Bordi Satu, Lappeenranta

Nieminen Noora, Lappeenranta

Savolainen Katja, Lappeenranta

Tikkala Lotta, Lemi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Mustonen Santeri, Taipalsaari

Suutala Ville, Lappeenranta

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Ahlqvist Niklas, Lappeenranta

Hämäläinen Joni, Imatra

Kajaste Lauri, Lappeenranta

Kettunen Markus, Lappeenranta

Piira Joona, Lappeenranta

Piira Juuso, Lappeenranta

Toivanen Jesse, Lappeenranta

Turunen Lauri, Lappeenranta

Äyräväinen Veeti, Lappeenranta

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, IT-tukihenkilö

Huikuri Virve, Lappeenranta

Malmi Rauli, Lappeenranta

Mehmetoglu Bawer, Lappeenranta

Nikkinen Joona, Savonlinna

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Junni Minna, Lappeenranta

Yrittäjän ammattitutkinto

Kelosuo Miia, Imatra

Imatra

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Hellsten Siiri, Imatra

Koivuniemi Miia, Imatra

Konnu Marika (kaksoistutkinto), Imatra

Makkonen Jasper, Ruokolahti

Multanen Niklas, Ruokolahti

Paakkinen Niko, Imatra

Paavilainen Ville, Imatra

Ruottinen Kim, Imatra

Takala Otso, Imatra

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Anttonen Reetta, Imatra

Lempinen Anna (kaksoistutkinto), Lappeenranta

Lyytikäinen Meri, Imatra

Markku Jonna, Imatra

Rautiainen Nita, Imatra

Sallinen Sanni, Imatra

Äijö Aino, Imatra

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Juvonen Jesse, Lappeenranta

Pakarinen Veeti, Imatra

Penttilä Eemeli, Imatra

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Haverinen Jesse, Lemi

Henttonen Kaisa, Imatra

Jurvanen Vilma, Luumäki

Kemppinen Mari, Imatra

Lind Viola, Imatra

Monto Elina, Lappeenranta

Särmä Elina, Lappeenranta

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Avolahti Sohvi, Imatra

Härkönen Jonna, Ruokolahti

Inkinen Jose (kaksoistutkinto), Imatra

Kenttämaa Tuukka, Imatra

Paavilainen Roosa (kaksoistutkinto), Imatra

Pellinen Joonas, Lappeenranta

Pellinen Santeri, Imatra

Randelin Santtu, Imatra

Rantanen Sani (kaksoistutkinto), Imatra

Seppälä Nea, Ruokolahti

Soysal Mehmet, Imatra

Suppola Marjo, Lappeenranta

Vento Milla, Imatra

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Kaivokallio Katja, Lappeenranta

Kärnä Leevi, Imatra,

Lappeteläinen Samu, Lappeenranta

Ruokolainen Milla, Ruokolahti

Räisänen Topi, Lappeenranta

Prosessiteollisuuden ammattitutkinto

Lappalainen Harri, Kouvola

Ruoppa Hermanni, Miehikkälä

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Fagerström William, Imatra

Hokkanen Jutta, Imatra

Joronen Elina, Imatra

Kantola Iitu, Imatra

Komi Miika, Imatra

Nevalainen Ville, Imatra

Näränen Veli-Matti, Imatra

Räsänen Roope, Imatra

Soikkeli Elina, Parikkala

Taipale Olivia, Parikkala

Puuteollisuuden ammattitutkinto

Hjerppe Jyri, Lappeenranta

Olju Allan, Lappeenranta

Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä

Erkkilä Toni, Imatra

Räty Maaret, Imatra

Puuteollisuuden perustutkinto, sahaprosessinhoitaja

Holzberg Merike, Imatra

Hyrkkänen Mika, Taipalsaari

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Hjerppe Juuso, Imatra

Kivelä Sara, Rautjärvi

Kärkkäinen Jussi, Rautjärvi

Nenonen Siiri, Imatra

Pullinen Viivi, Imatra

Silventoinen Nella, Imatra

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Ahvonen Moona, Lappeenranta

Both Katri, Ruokolahti

Hämäläinen Julia, Imatra

Pesonen Ellie, Imatra

Peuranen Venla, Imatra

Räikkönen Tiina, Imatra

Solovieva Nika, Imatra

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Bystrova Tatiana, Rautjärvi

Heikkilä Anu, Rautjärvi

Husu Sointu, Imatra

Kemiläinen Milla, Imatra

Kosonen Roosa, Imatra

Martikainen Taija, Imatra

Ojanne Eveliina, Imatra

Räty Suvi, Imatra

Vento Emppu, Imatra

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Alcaide Immonen Mikel, Imatra

Haakana Aleksi, Imatra

Honkanen Tino, Imatra

Honkatukia Eemeli, Imatra

Häyhä Iiro, Imatra

Karvinen Eetu, Lappeenranta

Kosonen Matias, Imatra

Kurki Sini, Imatra

Kytösalmi Noora, Imatra

Lehvonen Miikka, Ruokolahti

Nevalainen Niko, Ruokolahti

Peltonen Tuomas (kaksoistutkinto), Imatra

Pukki Mika, Lappeenranta

Soininen Iiro, Imatra

Tanskanen Niko, Lappeenranta

Toiviainen Kalle, Lappeenranta

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja

Ekman Suvi, Lappeenranta

Luostarinen Venti, Imatra

Mykrä Saku, Imatra

Vesala Justus, Imatra

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Inkinen Jesse, Imatra

Jurva Sami, Imatra

Ruokolahti

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Voutilainen Uki, Lappeenranta

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto- ja ympäristöneuvoja

Neuvonen Tiina, Imatra

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Karhu Tommi, Lappeenranta

Sairanen Jarmo, Parikkala

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Halko Jaakko, Imatra

Happonen Elmeri, Lappeenranta

Härkönen Roope, Lappeenranta

Jäppinen Juho, Lappeenranta

Kiviaho Ville, Parikkala

Kuukka Iivari, Lappeenranta

Lahtinen Tuomas, Imatra

Pylsy Urho, Luumäki

Repo Visa, Ruokolahti

Saarinen Aku, Lappeenranta

Varis Juho, Imatra

Virolainen Antti, Ruokolahti