LUT-yliopistosta valmistui toukokuussa 118 opiskelijaa – Katso lista valmistuneista

Lappeenrannan–Lahden teknillisestä yliopistosta (LUT) valmistuu 25.5.2022 yhteensä 118 opiskelijaa. Alla lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Tekniikan tohtori

LUT school of energy systems: Li Changyang

LUT school of engineering science: Fadeev Egor

Filosofian tohtori

LUT school of engineering science: Martikainen Suvi-Jonna Helena, Lahti

Diplomi-insinööri

Energiatekniikka: Kohonen Kaarle Juho Ilmari, Lappeenranta; Luumi Eetu Aleksi, Mikkeli; Mörttinen Ari-Pekka Juhani, Lahti; Nikkanen Markus Rafael, Raisio; Rantanen Janne Olavi, Muurame; Turunen Tuomas Seppo Juhani, Kouvola

Konetekniikka: Hämäläinen Pekka Kalevi, Lappeenranta; Komarov Timofei; Koponen Anssi Tapio, Varkaus; Kuusinen Sami Matias, Nokia; Lappalainen Marko Kalevi, Outokumpu; Rayo Jesse Allan, Lappeenranta

Laskennallinen tekniikka: Hassan Muhammad Bilal; Raldugina Eleonora

Sähkötekniikka: Aaltonen Markus Antti Tapio, Turku; Kunkar Alejandro; Oikkonen Olli Aleksi, Lappeenranta

Tietotekniikka: Huoponen Janetta Katariina, Taipalsaari; Tejada Alex

Tuotantotalous: Ahmed Tamara Tasnim, Lappeenranta; Halonen Kristiina Marina, Lappeenranta; Hietanen Eetu Aleksi; Vantaa; Häikiö Jussi Jeremias, Helsinki; Janhonen Lauri Emil, Saarijärvi; Kivinen Tatu Antero, Kouvola; Leino Sami Petteri, Kouvola; Lunttila Jenni Maria, Kuopio; Penttinen Tatu Yrjänä, Helsinki; Vainio-Puhju Valto Kristian, Turku; Wuolijoki Martti Antero, Hämeenlinna

Ympäristötekniikka: Aryapour Elaheh; Hirvonen Sami Heikki Johan, Lappeenranta

Tekniikan kandidaatti

Energiatekniikka: Käyhkö Konsta Iivari, Lappeenranta; Pihkola Miikka Kalevi, Lahti; Teittinen Daniel Anselm, Helsinki; Ytti Lauri Matti Johannes, Lappeenranta

Konetekniikka: Heilä Anton Samuli, Jyväskylä; Immonen Juho Mikael, Juva; Joas Antti Juhana, Helsinki; Kuokkanen Miko Matias, Turku; Kuru Hanna Pauliina, Rautjärvi; Mikkonen Toni Petteri, Savonlinna; Piispanen Joel Atte Jalmari, Mikkeli; Pyrhönen Sauli Aleksanteri, Hattula; Pöllänen Leevi Viljo Valtteri, Savonlinna; Salo Markus Juhani, Pyhtää; Syväniemi Aino Safiira, Oulu; Ylinen Juuso Elmeri, Valkeakoski

Tietotekniikka: Liimatainen Niilo Petteri, Lahti

Tuotantotalous: Hölli Jesse Henrik, Vantaa; Kurki Satu Seija Sinikka, Imatra; Laine Aki Markus, Espoo; Mandell Miika Tuomas, Helsinki; Saksa Noora Maria, Mikkeli; Semi Juuli, Joensuu; Ylikangas Päivi Katriina, Mikkeli

Ympäristötekniikka: Savikko Peppi Adeliina, Salo; Tuviala Esa Johannes, Kouvola

Kauppatieteiden maisteri

Kauppatiede: Eskelinen Petra Susanna, Helsinki; Hillberg Salla-Maarit, Tornio; Hoffren Annina Kira Katariina, Vantaa; Jalovaara Minna Kaisa, Lahti; Juvonen Joonas Jalmari, Tampere; Järvinen Sari Kristiina, Helsinki; Karvinen Heidi Maria, Espoo; Mattila Matti Mikael, Lappeenranta; Mäkimattila Juho Mikael, Raisio; Pesonen Piia Maria, Helsinki; Piispa Ida Janina, Helsinki; Räihä Atte Emil Johannes, Lappeenranta; Rönkkö Joni Juhani, Nurmijärvi; Silvennoinen Maria Minttu Katariina, Helsinki; Strann Paula Sofia, Espoo; Turunen Joona Vertti Markus, Kontiolahti; Vakkilainen Raita Hannele, Lahti

Kauppatieteiden kandidaatti

Kauppatiede: Hämäläinen Inka Minttu Julia, Lappeenranta; Jormakka Ella Elina, Helsinki; Puhakainen Esa Petteri, Lappeenranta; Raukio Alma Ella Esteri, Lappeenranta; Rinne Markus Veikka Samuli, Espoo; Susila Nicklas Wilhelm Alexander, Lappeenranta; Valorinta Olivia Oona Matilda, Espoo

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut

Ruokapaikka