LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui toukokuussa 305 opiskelijaa – Katso lista valmistuneista

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui toukokuussa yhteensä 305 opiskelijaa. Alla lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala

Restonomi (AMK), degree programme in tourism and hospitality management: Burmistrova Anna, Helsinki

Restonomi (AMK), hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus: Borgström Rosa Ida Karita, Lappeenranta; Jaatinen Tanja Susanna, Imatra; Jauho Henna-Maria, Lappeenranta; Kuitunen Roosa Jasmiina, Lappeenranta; Kurkinen Veera Kristiina, Lappeenranta; Linnamurto Martta Sofia, Savonlinna; Pitkänen Tiia Anni Kristiina, Rovaniemi

Restonomi (AMK), matkailuliiketoiminnan koulutus: Lehtinen Sanna Pauliina, Iitti; Marttunen Jenny Annina, Lahti; Pennanen Jaana Elisa, Järvenpää; Piispanen Pinja Ellen, Helsinki; Tiihonen Jasmin Isabel, Lahti

Restonomi (AMK), matkailu- ja tapahtumaliiketoiminnan koulutus: Liljeqvist Krista Mariel, Lahti

Muotoilu, kuvataide ja visuaalinen viestintä

Kuvataiteilija (AMK), kuvataiteen koulutus: Ijäs Nora Emilia, Helsinki; Kankaro Heini, Lappeenranta; Kettunen Hanna Elina, Lappeenranta; Kiukkonen Fia Karolina, Helsinki; Lavi Aino Matilda, Lappeenranta; Malmsten Sofia Wilhelmina, Turku; Parviainen Kristiina Anneli, Porvoo; Petkun Svetlana, Lappeenranta; Salminen Susanna Elisa, Kouvola; Veijalainen Milla, Joensuu

Medianomi (AMK), visuaalisen viestinnän koulutus: Itkonen Elli Marjaana, Kouvola; Jokela Juho Pekka, Kurikka; Kilkkilä Eetu Jalo Petteri, Lahti; Koskela Saila Anni Marika, Helsinki; Marttila Taru Liisa Mirjami, Lahti; Mönkkönen Tiina Karoliina, Lahti; Oksanen Lotta Maria Karoliina, Vantaa; Oravakangas Petra Marjatta, Lahti; Paavilainen Jona Elia, Lapinjärvi; Rantanen Taru Julia Orvokki, Hämeenlinna; Sandqvist Arttu Ilmari, Lahti; Tervo Sanni Juulia, Lahti; Toiviainen Einari Johannes, Lahti; Valjus Johanna, Vantaa; Välimäki Essi Anna Inkeri, Riihimäki; Wikström Eppu Eemil Arthur, Lahti; Wäyrynen Henri Juhani, Helsinki; Yli-Paavalniemi Nea Marianne, Lahti

Medianomi (ylempi AMK), kulttuurialan koulutus, digitaaliset ratkaisut: Krupka Minna Maria Helena, Hämeenlinna

Medianomi (ylempi AMK), kulttuurialan koulutus, muotoilu ja media-alan uudistava osaaminen: Kumpulainen Kati Johanna, Lahti

Muotoilija (AMK), muotoilun koulutus: Poutanen Matilda Jenny Elin, Lahti

Muotoilija (AMK), sisustusarkkitehtuurin ja kalustemuotoilun koulutus: Aalto Roosa-Maria Aleksandra, Lahti; Ahola Heidi Jutta Helena, Espoo; Honkanen Nellia Tehilla, Helsinki; Hämäläinen Emma Katariina, Lahti; Hänninen Pinja Matilda, Helsinki; Jäderholm Linda Erika, Kirkkonummi; Kandelin Netta Jannina, Vantaa; Kulju Milla Beata Matilda, Lahti; Köykkä Julia-Sofia, Helsinki; Laaksonen Nea Marika, Hämeenlinna; Lahdentausta Miika Janne Oskari, Lahti; Lehto Nina Aida, Lahti; Majlund Meri Johanna, Lahti; Saari Lotta Maaria Elisabet, Helsinki; Saastamoinen Iida Janita, Lahti; Salin Elisabeth, Helsinki; Sauna-aho Anne Tuulikki, Lahti; Sirkkunen Linda-Stiina Vilhelmiina, Tampere; Tuppurainen Kaarina Anna Johanna, Lahti

Muotoilija (AMK), teollisen ja brändimuotoilun koulutus: Ahola Jesse Jan Joonatan, Heinola; Bergman Tytti Erika, Lahti; Eetteri Tiina Talvikki, Lahti; Havukainen Karri Valtteri, Helsinki; Jämsenius Hanna Maria, Espoo; Kaarkoski Tomas Berndt Samuel, Vantaa; Kajander Erika Laura Maria, Lahti; Kantokorpi Liisa Elina, Helsinki; Karjalainen Lotta Kristiina, Lahti; Karppinen Jarkko Santeri, Lahti; Kinnunen Riku Onni Oskari, Jyväskylä; Kopra Vili Jalmari, Lahti; Laitala Janika Anniina, Järvenpää; Leino Saara Olivia, Helsinki; Leivonen Toni Olavi, Lahti; Lensu Anniina Helmi Maiju, Helsinki; Lindroos Iida Matilda, Riihimäki; Linna Ella Julia, Espoo; Lämpsä Sami Petteri, Kerava; Munde Petteri Kristian, Lahti; Palojärvi Jonna Emilia, Lahti; Pekkarinen Niko Matti, Lahti; Penttinen Oona Heta-Erika, Lahti; Rainio Katariina Kukka-Maaria, Helsinki; Räsänen Iita Helene Julia, Kirkkonummi; Salokanto Erno Santeri, Lahti; Suoreijus Milla Sofia, Lahti; Tiitinen Kaisla Vilhelmiina, Äänekoski; Uunimäki Mirka Johanna, Espoo; Varjakoski Aino Sofia, Lahti

Muotoilija (AMK), kokemus- ja palvelumuotoilun koulutus: Autio Janne Olavi, Lahti; Inkeroinen Milja Iiris, Helsinki; Kihnula Marika Eveliina Anneli, Lahti; Koskinen Lilli Matilda, Espoo; Mikkonen Niina Riikka Lyydia, Espoo; Nieminen Sanni Maria, Tampere; Rantaharju Riku Matti, Tampere; Sirola Nana Aleksandra, Hollola; Syrjö Henri Mikael, Espoo; Tuovinen Maija Emilia, Helsinki; Wiik Fanny Vanilja, Lahti; Wright Outi Marjaana, Lahti

Muotoilija (ylempi AMK), kulttuurialan koulutus, muotoilu ja media-alan uudistava osaaminen: Himberg Riitta Annika, Espoo

Liiketalous

Tradenomi (AMK), degree programme in international business: Kajander Veera Maria, Lahti; Kimmo Max Emil, Lahti; Linkosalo Olavi Heikinpoika, Lahti; Nguyen Diep Anh Chi; Niukkanen Jonne Kaarlo Tapani, Lappeenranta; Revin Ilia; Seppänen Lene Kirsikka Emilia, Lappeenranta; Tšernjakov Anton; Vu Nguyen Ky Duyen

Tradenomi (AMK), liiketalouden ja logistiikan koulutus: Aalto Pasi Olavi, Hämeenlinna; Aaltonen Anni Jaana Marika, Hollola; Heijala-Myllynen Leena Maija, Lahti; Isoviita Henna Maria Karoliina, Tampere

Tradenomi (AMK), liiketalouden koulutus: Ahtola Lotta Katariina, Jyväskylä; Argillander Sonja Aleksandra, Tampere; Boman Essi Aurora, Lahti; Hartman Miika Juhani, Lahti; Hirvonen Ismo Jaakko Eemil, Lahti; Hänninen Oskari, Lahti; Ketomaa Tatu Olavi, Lahti; Kosonen Atte Aleksi Olavi, Tampere; Kytönummi Heli Annamari, Lahti; Laitinen Ville Kristian, Kuopio; Laukkanen Ida Marjukka, Lahti; Manni Emma Emilia Wilhelmiina, Jyväskylä; Martikainen Eero Juhani, Lahti; Mäki Valtteri Samuel, Lahti; Niskanen Nelli Hannele, Lappeenranta; Pena Camacho Gabriel Obdulio, Lahti; Törmänen Veera Anniina, Lahti; Uotila Henri Tapani, Lahti; Valkonen Milla, Lahti; Väisänen Emil Aleks Erik, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), tietojenkäsittelyn koulutus: Palm Kati Johanna, Hollola

Tradenomi (ylempi AMK), degree programme in international business management: Cuéllar Bianca Alexandra, Lahti; Kabdulova Mariya, Vantaa; Kirjalainen Otto Anton Nikolai, Lappeenranta; Vidgrén Krista Johanna, Orimattila

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden ala, digitaaliset ratkaisut: Sjöblom Heidi Marika, Lahti; Terä Marika Hannele, Helsinki

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden alan koulutus, uudistava johtaminen: Huovinen Sasa Emmi-Sofia, Hollola; Kampman Mira Susanne, Lahti; Niemi Tiia Maaria, Kangasala

Sosiaali- ja terveysala

Ensihoitaja (AMK), ensihoitajakoulutus: Hyöky Ari-Pekka, Rovaniemi; Koivistoinen Lasse Kalle Juhani, Imatra; Nurmi Essi Juulia, Helsinki; Salminen Anna-Mari Tuulia, Lemi; Timonen Riko Mikael, Lappeenranta

Fysioterapeutti (AMK), fysioterapeuttikoulutus: Hakkarainen Markus Kalevi, Lappeenranta; Hietikko Tiia Maria, Lappeenranta; Ihander Petri Artturi, Lahti; Juutilainen Anna Matilda, Vantaa; Kettunen Jooseppi Topias, Lappeenranta; Kilpiö Kalle Matias Pellervo, Helsinki; Lensu Vera Ilona, Helsinki; Munne Ella Maria, Lappeenranta; Mussalo Petra Katariina, Lappeenranta; Mäkinen Jessi Elina, Kouvola; Ojala Ellinoora Annika, Hamina; Paananen Oona Sofia Eveliina, Imatra; Parvinen Jenna Eveliina, Lappeenranta; Pentti Riikka Tuulikki, Lappeenranta; Puhakka Matleena Iida Helena, Hamina; Pulkka Kata Elina, Orimattila; Routio Julia Jenna Johanna, Lappeenranta; Räsänen Jonathan Erick, Lappeenranta; Savenius Noora Eveliina, Kouvola; Simonen Emmi Kaarina, Kouvola; Tinkanen Eva Anita, Lappeenranta; Tolmunen Kiia Maria, Helsinki; Vaittinen Suvi Hannele, Orimattila; Virtanen Suvi Karoliina, Helsinki

Fysioterapeutti (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, tulevaisuuden johtaja sosiaali- ja terveysalalla: Pudas Eeva-Maria, Kolari

Sairaanhoitaja (AMK), degree programme in nursing: Chitongo Teresa, Helsinki; Kiprop Joyce Jeruto, Lahti; Nkatha Monica, Hämeenlinna; Nurmine Kairi, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (AMK), sairaanhoitajakoulutus: Das Anniina Helinä Kristiina, Orimattila; Houni Maiju Sini Marleena, Lappeenranta; Karjalainen Taru Johanna, Lahti; Kilpeläinen Laura Sofia, Lahti; Kuikka Soili Anita, Lahti; Kulju Toni Veli Juhani, Lahti; Lilja Anu Anita, Orimattila; Lindqvist Kirsti Irene, Asikkala; Malkamäki Maiju Margit, Lahti; Meronen Sanni Kaarina, Orimattila; Neijonen Emma Hannele, Lahti; Pihamaa Senni Karoliina, Lahti; Räsänen Riikka Hannele, Lemi; Savolainen Susanna Suvituuli, Hollola; Strum David Shlomo, Lahti; Taavila Raija Orvokki, Orimattila; Vartiainen Elina Karoliina, Asikkala; Vesalainen Maija Annukka, Jyväskylä; Viik Riikka Katriina, Helsinki; Villanen Jenna Tytti Maria, Imatra

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), aosiaali- ja terveysala, asiakkuusjohtaminen sosiaali- ja terveyspalveluissa: Nikkilä Katariina, Lahti; Suikki Päivi Anneli, Lahti

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysala, uudistava johtaminen: Manninen Heini Marianne, Riihimäki; Nieminen Laura Maria, Vantaa

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, digitaaliset ratkaisut: Shetty Tiia-Mari, Tampere; Vainio Joonas Risto, Helsinki

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sairaanhoitaja, kliinisen hoitotyön asiantuntija: Leimulahti Piia Pauliina, Lappeenranta; Nieminen Riikka Katriina, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, tulevaisuuden johtaja sosiaali- ja terveysalalla: Siiriäinen Lotta Maria Carolina, Tuusula;

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen: Tolonen Enni Maria, Lappeenranta

Sosionomi (AMK), sosionomikoulutus: Dillström Nonna Miia-Maria, Lappeenranta; Frantzi Noora Elise, Taipalsaari; Hietaharju Emma Katriina, Lahti; Hodokainen Maria Elisa, Lahti; Hupli Neea Nelli Eveliina, Imatra; Kaita Janita Maria, Lahti; Kaukovalta Emma Moonika, Imatra; Korhonen Miro Olavi, Lappeenranta; Kukkula Oona Maria Orvokki, Lahti; Lehmus Lotta Aliisa, Turku; Liukkonen Hanna Elina, Lappeenranta; Miettinen Teija Irene, Lahti; Porkola Suvi Annukka, Asikkala; Rautiainen Roosa Veera Viola, Lahti; Reinikainen Nina Hannele, Lappeenranta; Reinikka Nelli-Noora Sigrid, Jyväskylä; Stoljar Britta Anita, Hyvinkää; Tammeslehto Sari Sinikka, Lappeenranta; Vainio Anu Piritta, Hollola; Vanhanen Viivi Annukka, Lappeenranta; Väisänen Taru Johanna, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysala, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen: Naukkarinen Tiina, Imatra; Suntila Elina Hannele, Rautjärvi; Tuuri Kaisa Elina, Taipalsaari

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, digitaaliset ratkaisut: Metso Tiina Johanna, Kuopio

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaalialan koulutus, lapsi- ja perhepalveluiden kehittäminen: Borg Anu Johanna, Kouvola; Ruuth Satu Maarit, Kouvola

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, tulevaisuuden johtaja sosiaali- ja terveysalalla: Paganus Tiina Sinikka, Seinäjoki; Peltokangas Elina Karoliina, Rovaniemi

Terveydenhoitaja (AMK), terveydenhoitajakoulutus: Eronen Essi Oona Emilia, Kuopio; Eskola Maria Karoliina, Lahti; Husu Viivi Aino Elina, Lappeenranta; Kahilainen Riikka Johanna Maria, Vihti; Kauppinen Viivi Salla Maarit, Lappeenranta; Kiri Iida Annika, Lappeenranta; Kiviniemi Ida-Sofia, Lappeenranta; Komonen Eveliina Sara Susanna, Helsinki; Kukkonen Hanna Kaisa, Taipalsaari; Lillrank Eveliina Annika, Lappeenranta; Mäkelä Noora Emilia, Seinäjoki; Olkkonen Elisa Aino Eerika, Lappeenranta; Penttilä Anu Elisa, Lappeenranta; Pylvänäinen Anni Juulia, Lappeenranta; Rantaniemi Tommi Olavi, Lappeenranta; Rapeli Elina Ninja Annika, Vantaa; Vepsäläinen Inka Annica, Kouvola; Väärä Tea Marleena, Lappeenranta

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), sairaanhoitaja, kliinisen hoitotyön asiantuntija: Pekkanen Tuula Anneli, Lemi

Tekniikka

Insinööri (AMK), degree programme in mechanical engineering and production technology: Thai Ton Hao

Insinööri (AMK), energia- ja ympäristötekniikan koulutus: Tarkiainen Antti Tapani, Lahti

Insinööri (AMK), konetekniikan koulutus: Escursá Lanáquera Eduardo Antonio, Heinola; Kaikonen Niki Petteri, Lahti; Pukki Jarmo Juhani, Vantaa

Insinööri (AMK), puutekniikan koulutus: Hirn Antti Ville Juhana, Mikkeli; Hujanen Janne Matti Antero, Mikkeli; Häme Lauri Eemeli, Orimattila; Kiuru Olli Martti Juhani, Heinola; McIntyre Alexander Tuomas; Turunen Pyry Eetu Ilmari, Tuusula

Insinööri (AMK), rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Anttila Ossi Verneri, Lappeenranta; Halttunen Miika Matias, Lahti; Heiskanen Jan-Kristian Petteri, Hyvinkää; Jämsén Nea Janina, Hyvinkää; Pohjoisaho Roope Samuel Oskari, Lappeenranta; Tarhonen Mikko Kalle Juhani, Puumala

Insinööri (AMK), tieto- ja viestintätekniikan koulutus: Alaranta Janne Tapani, Lahti; Andronoff Eetu Ari Santeri, Lahti; Haaja Verneri Topi Jalmari, Lahti; Harjula Sampo Aleksi, Lahti; Häggqvist Mikael Kristian, Lahti; Puirava Mira Marika, Mäntsälä; Rautiainen Timo Teemu, Lahti; Rinta-Runsala Konsta Joonatan, Seinäjoki; Töyrylä Tommi Topias, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), rakentamisen koulutus: Suominen Kari Kimmo Kalevi, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan alan koulutus, digitaaliset ratkaisut: Alhonsuo Ilmo Tapio, Rovaniemi

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan koulutus, kestävä kaupunkiympäristö: Kumpulainen Noora Johanna, Iitti; Nurminen Kati Annika, Helsinki

Rakennusmestari (AMK), rakennusalan työnjohdon koulutus: Koistinen Katri Johanna, Kouvola; Mäkinen Sisko Maaret, Kouvola; Tylli Markus Petteri, Miehikkälä

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut

Ruokapaikka