Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui huhtikuussa 79 opiskelijaa – Katso valmistuneiden lista täältä

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui huhtikuussa yhteensä 79 opiskelijaa. Alla on lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala

Restonomi (AMK), hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus: Ripatti Aino Helena, Tampere

Muotoilu, kuvataide ja visuaalinen viestintä

Medianomi (ylempi AMK), kulttuurialan koulutus, digitaaliset ratkaisut: Ceder Salla Elisa, Helsinki

Muotoilija (AMK), kokemus- ja palvelumuotoilun koulutus: Räsänen Emilia Anna Marika, Lahti; Tenhu Matias Oskari, Lahti

Liiketalous

Tradenomi (AMK), degree programme in business information technology: Han Yanling; Vainio Eemeli Antero, Hollola

Tradenomi (AMK), degree programme in international business: Peltonen Penina Anita Christina, Hollola

Tradenomi (AMK), liiketalouden ja logistiikan koulutus: Saksa Anu Susanna, Hyvinkää; Soikkeli Pasi, Joensuu

Tradenomi (AMK), liiketalouden koulutus: Heimlander Kiia-Sofia Ingrid, Lahti; Kangasaho Julia Josefiina, Orimattila; Laamanen Tuisku Ida Emilia, Joensuu; Ovaska Annika Emilia, Lappeenranta; Rännel Anton Toni, Hamina; Törrönen Ekaterina, Lappeenranta; Vehviläinen Ville Petteri, Lahti

Tradenomi (AMK), tietojenkäsittelyn koulutus: Eklund Henri Markus, Lahti; Hietanen Tomi Tapio, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), degree programme in international business management: Linttinen Vesa Antero, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden ala, digitaaliset ratkaisut: Hellinen Tuula Anneli, Mäntsälä; Jalkanen Anne Maaret, Mikkeli; Pitkäranta Juuso Heikki Matias, Jyväskylä; Saarelainen Inka Noora, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden alan koulutus, liiketoiminnan kehittäminen ja johtaminen: Peltonen Salla Miia Kristiina, Lappeenranta

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden alan koulutus, uudistava johtaminen: Puolakka Anne-Mari, Lahti

Sosiaali- ja terveysala

Ensihoitaja (AMK), ensihoitajakoulutus: Kantola Arttu Oskari, Mikkeli; Kantola Inka Maria, Lahti; Kupari Heidi Emilia, Lappeenranta; Salopelto Olli Pekka, Lappeenranta

Fysioterapeutti (AMK), fysioterapeuttikoulutus: Kukkonen Iisa Karoliina, Helsinki; Polus Patricia Linda Catherine, Lahti; Silander Sallamari, Helsinki; Westerlund Tony Kustaa Kainpoika, Lahti

Sairaanhoitaja (AMK), sairaanhoitajakoulutus: Laitinen Satu Päivi Maria, Lappeenranta; Leppä Paula Elina, Heinola; Lindqvist Tiina Pauliina, Lahti; Mäkäräinen Miika Petteri, Lappeenranta; Raassina Esa Oskari, Lahti; Vuorinen Ida Susanna, Lahti

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysala, uudistava johtaminen: Ketonen Elina Tuulikki, Kouvola

Sosionomi (AMK), sosionomikoulutus: Gieschler Heidi Johanna Annikki, Lappeenranta; Nikkilä Essi Susanna, Lappeenranta; Parkkinen Jenna Iida Anniina, Lappeenranta; Posti Mari Annika, Lahti; Rantanen Kirsi Tuulikki, Lahti; Sinkkonen Antti Unto Tuomas, Orimattila

Terveydenhoitaja (AMK), terveydenhoitajakoulutus: Abdullahi Duale Mariama Minna, Vantaa; Hirvisaari Fanny Laura Elisabeth, Lappeenranta; Järvenpää Anni-Katri Eveliina, Lappeenranta; Karppinen Suvi Tuulia Karoliina, Lappeenranta; Rautio Milla Kristiina, Lappeenranta; Ukkonen Viivi Essi Emilia, Lappeenranta; Vornanen Riikka Elina, Lappeenranta

Tekniikka

Insinööri (AMK), degree programme in mechanical engineering and production technology: Dao Nhat Han, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Eenergia- ja ympäristötekniikan koulutus: Heikinoja Annika Elvi Maria, Lieto; Hyyrynen Heikki-Pekka, Lahti; Karvonen Ville Aleksi, Lahti; Pulkkinen Julia Anniina, Lahti; Rautio Valtteri Juhani, Heinola

Insinööri (AMK), puutekniikan koulutus: Hämäläinen Antti Pekka Hermanni, Myrskylä; Moilanen Anni Loviisa, Tampere

Insinööri (AMK), rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Kari Lauri Tapio, Kotka; Khalil Rami Robert, Hamina; Linnanen Toni-Kristian, Lahti; Metsämuuronen Janne Topi Antero, Lappeenranta

Insinööri (AMK), tieto- ja viestintätekniikan koulutus: Aartolahti Sami Juhani, Lahti; Kangas Leo Santeri, Lahti; Lehtonen Konsta Olavi, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan alan koulutus, uudistava johtaminen: Kekkonen Atte Viljami, Lahti; Vierikka Harri Antero, Pälkäne

Rakennusmestari (AMK), rakennusalan työnjohdon koulutus: Mäkitarkka Ari Ahti Fredrik, Helsinki; Salonen Ari Pekka, Lappeenranta