Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui maaliskuussa 78 opiskelijaa – Katso valmistuneet täältä

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui maaliskuussa yhteensä 78 opiskelijaa. Alla lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Muotoilu, kuvataide ja visuaalinen viestintä

Muotoilija (AMK), muotoilun koulutus: Tolonen Tuomas Hannunpoika, Tampere

Muotoilija (AMK), teollisen ja brändimuotoilun koulutus: Huurne Lotta Matilda, Tampere; Nyberg Anni Ida Matilda, Lahti

Liiketalous

Tradenomi (AMK), degree programme in international business: Gousetis Melina Aleksandra, Lappeenranta; Kudryashev Georgii; Naumov Aleksandr

Tradenomi (AMK), liiketalouden ja logistiikan koulutus: Pekkarinen Mari Annukka, Lahti; Vainikainen Hanna Anniina, Lahti

Tradenomi (AMK), liiketalouden koulutus: Ikonen Ronja Emmiina, Helsinki

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden alan koulutus, uudistava johtaminen: Kuokka Tiia Terhi Marika, Lahti

Sosiaali- ja terveysala

Ensihoitaja (AMK), ensihoitajakoulutus: Merjomaa Sauli Kalevi, Hyvinkää

Fysioterapeutti (AMK), fysioterapeuttikoulutus: Elonen Sanna Kristiina, Naantali; Hietanen Riina Helena, Helsinki; Nyström Ella-Maija, Akaa; Sivonen Sonja Sofia Kyllikki, Espoo; Tast Eveliina Marianne, Lahti

Fysioterapeutti (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, kliininen asiantuntija, hoitotyö: Nieminen Elisa Vilhelmina, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (AMK), degree programme in nursing: Acbay-Kuusisto Alfie Melida, Lahti; Kanyerinyeri Anitha James, Helsinki; Liu Yanyan, Lahti; Njenga Joyce Nyokabi, Helsinki

Sairaanhoitaja (AMK), sairaanhoitajakoulutus: Aapro Jonna Maria, Lappeenranta; Behm Milo Sebastian, Lappeenranta; Karasti Jasmin Karoliina, Lahti; Karjalainen Jenni Maria, Lahti; Kitti Nikolas Paavo Aleksanteri, Järvenpää; Korhonen Maijariitta Elisabet, Jyväskylä; Korpinen Jenni Henriikka, Lappeenranta; Kykkänen Mia Hannele, Lappeenranta; Körkkö Heidi Katariina, Lahti; Laitinen Jenni Maria, Lahti; Laurell Tiia Karoliina, Lahti; Lehtonen Elisa Mirjami, Helsinki; Perquku Gentrit, Kuopio; Rajah Kapeesan, Vantaa; Rounela Henna Elisa, Lemi; Ruohisto Elisa Mia Marianne, Kärkölä; Säiläjärvi Taru Tuulikki, Kouvola; Talvala Jan Sebastian, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, digitaaliset ratkaisut: Helppi Minna Aulikki, Turku; Iiskola Pekka Antero, Kouvola

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen: Jääskeläinen Edla Josefiina, Taipalsaari

Sosionomi (AMK), sosionomikoulutus: Halttunen Inka Mira Maria, Lappeenranta; Kitunen Laura Ira Kaarina, Kouvola; Laine Maria Irene, Hollola; Lindman Mira Meira Mimosa, Hyvinkää; Luhtanen Eeli Kristian, Lahti; Luumi Maiju Sisko Annukka, Lahti; Mäkelä Emmi Johanna, Kouvola; Ollila Hilla Kanerva, Tampere; Piiroinen Taija Viivi Johanna, Lahti; Rapola Fanny Maija Helena, Kangasala; Tapola Reija Irmeli, Tampere; Valjakka Taina Tuulikki, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, digitaaliset ratkaisut: Ryynänen Heikki Pekka Matias, Kuopio

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaalialan koulutus, lapsi- ja perhepalveluiden kehittäminen: Björkman Terhi Johanna, Hyvinkää

Terveydenhoitaja (AMK), terveydenhoitajakoulutus: Ruuth Stiina Marjut, Mäntyharju; Torvinen Oona Helmi Johanna, Lahti

Tekniikka

Insinööri (AMK), energia- ja ympäristötekniikan koulutus: Korhonen Santeri Aleksi, Varkaus; Solkio Konsta Valtteri, Lahti

Insinööri (AMK), konetekniikan koulutus: Grén Joona Mikael, Lappeenranta; Jokinen Jasmin Jenni Fredriikka, Lahti; Kangasniemi Aleksi Juhani, Lahti; Latva Jesse Tapani, Lahti; Nykopp Johanna Maritta, Lappeenranta

Insinööri (AMK), puutekniikan koulutus: Etola Aleksi Niklas Santeri, Lahti

Insinööri (AMK), rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Juvakka Väinö Petteri, Lappeenranta; Kinnunen Patrik Santeri, Lappeenranta; Koskinen Teemu Aki Aleksi, Helsinki

Insinööri (AMK), tieto- ja viestintätekniikan koulutus: Laitinen Lassi Petteri, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan alan koulutus, uudistava johtaminen: Karhu Ville Joonas, Lahti; Malkavuori Jani Eerik, Järvenpää

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan koulutus, kestävä kaupunkiympäristö: Kallus Taina Julia, Ypäjä

Rakennusmestari (AMK), rakennusalan työnjohdon koulutus: Lanki Sami Olavi, Kouvola