LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui vuodenvaihteessa 299 opiskelijaa – Katso valmistuneet täältä!

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui joulukuun viimeisenä valmistumispäivänä 31.12.2021 yhteensä 299 opiskelijaa. Alla on lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala

Restonomi (AMK), degree programme in tourism and hospitality management:

Asafov Nazir; Belavina Anna; Bichinev Anatoly; Dang Ha Khanh; Doan Nguyen Thanh Tam; Hang Nhi Tuyet, Rovaniemi; Ho Mai Thao Nhi; Mai Thanh-Son; Nguyen Bao Duy; Nguyen Chi Linh Le; Nguyen Minh Duc; Nguyen Thi Quynh Anh; Ofitserova Elizaveta; Shmatko Ekaterina; To Nguyen Quang Huy, Espoo; Tran Dan Khanh

Restonomi (AMK), hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus:

Leinonen Kati Sofia, Lappeenranta; Mattsson Iida Maria, Kerava; Määttä Oona Maria, Luumäki; Nuora Henna Eveliina, Tampere; Tsykarev Maria Helena, Lappeenranta

Restonomi (AMK), matkailuliiketoiminnan koulutus:

Koljonen Riikka Elina, Tampere; Kurki Viivi Veronika, Lahti; Moilanen Netta Jenna Jessica, Helsinki; Mäenpää Anna Pauliina, Lahti; Pitkänen Iita Eveliina, Kuopio; Ryhänen Jani Petteri, Helsinki; Tauriainen Joona Aleksi, Lahti

Restonomi (ylempi AMK), matkailu- ja ravitsemisalan koulutus, uudistava johtaminen:

Koskinen Kaisa Karoliina, Helsinki; Koskinen Kaisa Karoliina, Helsinki; Lunkka Maarit Susanna, Helsinki; Lunkka Maarit Susanna, Helsinki

Restonomi (ylempi AMK), hotelli- ja ravintola-alan koulutus, palveluliiketoiminnan kehittäminen ja johtaminen:

Ojala Leena Karoliina, Lappeenranta

Muotoilu, kuvataide ja visuaalinen viestintä

Kuvataiteilija (AMK), kuvataiteen koulutus:

Seppänen Sara Sinikka Maarit, Petäjävesi; Vähämaa Mari Hannele, Lappeenranta

Kuvataiteilija (ylempi AMK), kuvataiteen koulutus:

Malinen Tarja Helena, Joensuu; Takala Anni, Lappeenranta

Medianomi (AMK), Visuaalisen viestinnän koulutus:

Aaltonen Onni Taneli, Helsinki; Laari Vesa Eero Petteri, Lahti; Lahtinen Jussi Henrikki, Lahti; Nykänen Ella Inkeri, Vantaa

Medianomi (ylempi AMK), kulttuurialan koulutus, digitaaliset ratkaisut:

Vakkuri Anni Emilia, Kouvola

Medianomi (ylempi AMK), kulttuurialan koulutus, muotoilu ja media-alan uudistava osaaminen:

Lehmusvuori Nina Annika, Lahti; Mustonen Satu Pauliina, Helsinki

Muotoilija (AMK), muotoilun koulutus:

Horetska Olena, Juuka; Mikkola Valtteri Matias, Helsinki; Sipilä Petri, Helsinki; Stenvall Bodil Augustina, Helsinki; Vicinanza Rebecca Maria, Helsinki

Muotoilija (AMK), teollisen ja brändimuotoilun koulutus:

Frimodig Pauliina Elise, Orimattila

Muotoilija (ylempi AMK), kulttuurialan koulutus, muotoilu ja media-alan uudistava osaaminen:

Flink Riikka Maarit Johanna; Jussila Veera Mariia, Hämeenlinna; Kolehmainen Juuso Petteri, Mikkeli; Mikkonen Ville Valtteri, Helsinki; Rantakoski Anna Elina, Kuopio; Sydänmaa Piia Irene, Mäntsälä

Muotoilija (ylempi AMK), muotoilun koulutusohjelma:

Nuutinen Riitta Tellervo, Lahti

Liiketalous

Tradenomi (AMK), degree programme in business information technology:

Bondarenko Aleksandr Leonydovich; Nguyen Van Tung, Helsinki

Tradenomi (AMK), degree programme in international business:

Antipina Ksenia; Antonov Roman; Bryuzga Pavel, Ulkomaa; Calatayud Salinas Elena; Chen Yuning; El-Bahraoni Kamal; Koskin Vladimir; Laine Janna Jasmin, Imatra; Mäkelä Aino Aallotar, Lahti; Nguyen Hoang Phuoc; Nguyen Khanh Vy; Nguyen Ngoc Thien An; Nguyen Thi Thu Huong; Nguyen Thi Thuy Van; Saeluzika David Dekha, Lahti; Skrylnikova Valentina; Tanganyika Moussa Keys, Vantaa; Terol Pastor Manuel; Torkkeli Charlotta Helena, Järvenpää; Tran Khanh Linh; Van Herpen Elly; Virtanen Laura Minja Susanna, Lahti

Tradenomi (AMK), liiketalouden ja logistiikan koulutus:

Lievonen Juuso Pekka, Lahti; Misukka Kiia Anni Maaria, Lahti; Niemelä Eetu Vesa Antti, Kerava; Paasonen Iiro Antero, Vantaa; Palomäki Raisa Eeva-Maria, Lahti

Tradenomi (AMK), liiketalouden koulutus:

Hannukainen Hinna-Maria Kristiina, Lappeenranta; Hellstén Miro Veikko Matias, Lappeenranta; Hyttinen Joni Oskari, Lappeenranta; Immonen Miska Joonas Waltteri, Kuopio; Jurvanen Johanna Eveliina, Lappeenranta; Juutilainen Saara Emilia, Lappeenranta; Kaartinen Tanja Hanna Katariina, Virolahti; Karhunen Salla Kati Susanna, Lahti; Kilpinen Jonna Leena, Lahti; Kokkonen Elina Maria, Orimattila; Korhonen Tommi Matti Kalevi, Helsinki; Kukkonen Emmi Anniina, Lahti; Kusmin Ronni Sebastian, Lahti; Laakso Jenna Kristiina, Lemi; Launikari Joona Hermanni, Lahti; Lebedev Dmitrii; Lehtinen Nelli Meri Helene, Lappeenranta; Lindqvist Christian Martin, Lahti; Lötjönen Jose Otto Kalevi, Lappeenranta; Malinen Sonja Kamilla Susanne, Lahti; Meriläinen Jane Emilia, Vantaa; Mäkinen Nea Henrietta, Lahti; Nieminen Niko Markus, Orimattila; Ojanen Anni Mirjami, Lahti; Ollikainen Joel Lauri Hannes, Lahti; Pajunen Minna Emilia, Lahti; Partanen Jani Petteri, Lahti; Peuhkuri Topi Ilmari, Lappeenranta; Potinkara Tiina Elisa, Lahti; Pullinen Julia, Lahti; Purontaus Topias Otto Olavi, Lappeenranta; Romanainen Miia Liisa, Lappeenranta; Saikko Satu Jasmin, Lappeenranta; Salonen Tiina Marianne, Lappeenranta; Siekkinen Erik, Heinola; Siltala Tomi Kristian, Heinola; Suutari Olli Pekka, Lappeenranta; Tammisto Jonna Maria, Lahti; Tani Toni Markus, Lappeenranta; Turpeinen Hanna Karoliina, Kangasniemi; Vesalainen Vilma Susanna, Lahti; Vilen Elina Mirjami, Lahti; Virtanen Pinja Eveliina, Lahti; Vormisto Katriina Airi Elina, Lahti

Tradenomi (AMK), tietojenkäsittelyn koulutus:

Hovi Jesse Kristian, Lappeenranta; Hovinen Tommi Mikael, Lahti; Laitinen Perttu Juhana, Lahti; Mattsson Atte Christian, Kerava; Moilanen Emmi Emilia, Uusikaupunki; Perttula Niklas Mikael, Helsinki; Puotiniemi Kalle Kristian, Lahti; Valkonen Eemil Ville Ilmari, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), degree programme in international business development:

Ajao Peter Olayinka Oluwasegun, Vantaa

Tradenomi (ylempi AMK), degree programme in international business management:

Liimatainen Toni Niilo Sakari, Hollola; Niemi Noora-Maria Karoliina, Kouvola; Nikkilä Elina Sylvi Helena, Lahti; Talvitie Senni Henriikka, Helsinki

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden ala, digitaaliset ratkaisut:

Anttila Pasi Petteri, Hattula; Hovinen Toni Kristian, Lahti; Koskelainen Miija Johanna, Lahti; Kähäri Elina Mirjam, Tuusula; Partonen Emmi-Leena, Espoo; Pulkkinen Essi Annika, Helsinki; Takala Toni Oiva Johannes, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden alan koulutus, liiketoiminnan kehittäminen ja johtaminen:

Jokelainen Sami Jouni Tapani, Lappeenranta

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden alan koulutus, uudistava johtaminen:

Elonen Pirita Eveliina, Lahti; Helenius Veera Johanna, Ylöjärvi; Henell Martina Emilia; Hulkko Tiia Mariia Johanna, Oulu; Laine Niko Petteri Kristian, Hollola; Nieminen Niina Elina, Lahti; Vanhamäki Isto Antti Ilmari, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), liiketalouden koulutus:

Nikku Toni Joonas Verneri, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysala

Ensihoitaja (AMK), ensihoitajakoulutus:

Pöllänen Iida Emilia, Lappeenranta; Sankala Paula Sinikka, Hämeenlinna; Vidisdottir Ynja Sól, Varkaus; Väkinen Janne Juho Artturi, Helsinki

Fysioterapeutti (AMK), fysioterapeuttikoulutus:

Etelä Iida-Mari Mikaela, Tampere; Levola Inka Elisa, Lahti; Löyttynen Pia Kristiina, Lahti; Matilainen Anni Noora Maaria, Lahti; Pöysti Henna Mari, Lahti; Sirainen Emilia Henrietta, Lahti; Varila Anna Marianna, Mäntsälä; Viinanen Jenni Juudit Karoliina, Lahti

Sairaanhoitaja (AMK), degree programme in nursing:

Nguyen Ngoc Minh Thu; Ruotsalainen Iida Ellen, Hollola

Sairaanhoitaja (AMK), sairaanhoitajakoulutus:

Airaksinen Joonas Petteri, Lappeenranta; Borman Laura Sofia, Kotka; Heiskanen Linda Elviira, Lappeenranta; Holopainen Jasmin Maija Julia, Siilinjärvi; Huolman Rosa-Linda Lydia Matleena, Lappeenranta; Jaako Jenna Helena, Lahti; Kakko Johanna Juulia, Imatra; Leirimaa Minna Elisa, Orimattila; Mattila Elli Elina, Kangasala; Saloniemi Piia Sari Maria, Imatra; Seppänen Laura Aino Maria, Lappeenranta; Sokka Elina Kristiina, Heinola; Torttila Jessika Maria, Lahti; Yildirim Anja Matilda, Hollola; Yläkäs Roosa Heidi Juulia, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysala, asiakkuusjohtaminen sosiaali- ja terveyspalveluissa:

Kiianmies Johanna Katariina, Hyvinkää; Kylliäinen Heidi Hillevi, Kouvola; Nietula Tiina Regina, Lahti

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysala, uudistava johtaminen: Anttonen Hanna-Maija Anniina, Lahti; Varis Jonna Maarit, Lahti

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus:

Tuominen Laura Elina, Kerava

Sosionomi (AMK), sosionomikoulutus:

Aropelto Hannu Mikael, Lahti; Asikainen Jutta Aliisa, Lahti; Hellstén Iiris Susanna, Ulvila; Immonen Josefiina Julia, Lappeenranta; Kosonen Hanna Kaarina, Tuusula; Miettinen Miko Antti Juhani, Lappeenranta; Mäensivu Mikaela Milja Maria, Lahti; Paasonen Annika Aura Matilda, Lahti; Puolakka-Nihtilä Piiti Maria, Heinola; Salminen Sallamari, Lappeenranta; Willström Rebekka Julia Angelika, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysala, asiakkuusjohtaminen sosiaali- ja terveyspalveluissa:

Juopperi Minna Maarit, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan koulutus, digitaaliset ratkaisut:

Peltonen Marjo Anne Helena, Lahti; Riikonen Anu Liisa Aleksandra, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaalialan koulutus, lapsi- ja perhepalveluiden kehittäminen:

Ihaksi Emma Matilda, Kouvola; Pajunen Heidi Emilia, Heinola; Salminen Päivi Maarit, Heinola; Stenberg Erja Sinikka, Hollola; Väisänen Riikka Maria, Mikkeli

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaalialan koulutus, lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistäminen:

Viro Eija Kristiina, Kerava

Sosionomi (ylempi AMK), uusyhteisöllisyyden, osallisuuden ja johtamisen koulutus:

Kivinen Mia Johanna, Savitaipale; Lampi Timo Aulis, Lappeenranta

Terveydenhoitaja (AMK), terveydenhoitajakoulutus:

Miasnikova Natalia, Lappeenranta; Salmi Henni-Hannele Katariina, Turku

Tekniikka

Insinööri (AMK), degree programme in mechanical engineering and production technology:

Tles Zhanar

Insinööri (AMK), energia- ja ympäristötekniikan koulutus:

Ronnila Roosa Sisko Emilia, Lahti

Insinööri (AMK), konetekniikan koulutus:

Arola Sami Petteri, Lahti; Aronen Riku Mikael, Orimattila; Kataikko Tiia Sofia, Lahti; Koho Eero Mikko Petteri, Imatra; Qvist Miro Niklas Valtteri, Lappeenranta; Sinisalo Henrik Sulo Juhani, Säkylä; Tilli Teemu Eemeli, Mikkeli

Insinööri (AMK), materiaalitekniikan koulutus:

Rantakokko Tatu Viljo Johannes, Turku; Tolonen Teemu Johannes, Helsinki

Insinööri (AMK), puutekniikan koulutus:

Fager Ville, Nurmijärvi; Lehtinen Lenne Petri Kristian, Lahti; Vuorensola Eero Emil, Tampere

Insinööri (AMK), rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus:

Hellman Ekaterina, Lappeenranta; Lommi Jussi Matias, Lappeenranta; Mikonsaari Jaakko Hermanni, Lappeenranta; Niemelä Rhona Juliaana, Lappeenranta; Nousiainen Nina Carita, Lappeenranta

Insinööri (AMK), tieto- ja viestintätekniikan koulutus:

Alhola Aleksi Lauri Santeri, Lahti; Huohvanainen Pekka Pedri, Lahti; Järvenpää Juho Mikael, Jämsä; Koikkalainen Valtteri Juho Matias, Lahti; Myllylä Silja Pauliina, Lahti; Ojala Nina Jelena, Valkeakoski; Peltola Miika Kristian Aleksanteri, Mäntsälä; Puumalainen Aleksi Miika Markus, Lahti; Tähtinen Saku Mikael, Lahti; Wiiala Henrik Valtteri, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan alan koulutus, uudistava johtaminen:

Nummela Niko Johannes, Lahti; Paukkunen Henri Aleksi, Lappeenranta

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan koulutus, kestävä kaupunkiympäristö:

Kivisaari Heli Eliisa, Vihti; Kruunari Janette, Espoo

Insinööri (AMK), mediatekniikan koulutusohjelma:

Viitamäki Lauri Arto Ilmari, Turku

Insinööri (AMK), degree programme in civil and construction engineering:

Federiakina Irina Federiakina

Insinööri (ylempi AMK), degree programme in urban climate and sustainability:

Popal Abuzar

Insinööri (ylempi AMK), tekniikan alan koulutus, digitaaliset ratkaisut:

Heinonen Jyrki Juhani, Orimattila; Kuisma Niko-Petteri, Espoo

Rakennusmestari (AMK), rakennusalan työnjohdon koulutus:

Ilkka Jaakko Oskari, Vantaa

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut

Ruokapaikka