Kiitos, että olet tilaajamme! Olet mukana turvaamassa laadukkaan journalismin tulevaisuutta.

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui syyskuussa 69 opiskelijaa – Katso lista valmistuneista

Lappeenrannassa ja Lahdessa toimivasta LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui syyskuussa 69 opiskelijaa.

Listalla on niiden valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala

Restonomi (AMK), Degree Programme in Tourism and Hospitality Management: Lalangan Katherine Joy, Ulkomaa

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus: Bunthawee Worakamon, Mikkeli; Kolehmainen Maiju Marika, Helsinki; Mielikäinen Enni Kerttu Kaarina, Lappeenranta; Vapeikko Emilia Maria, Lappeenranta

Restonomi (AMK), Matkailuliiketoiminnan koulutus: Paloniemi Tuomas Tapani, Tampere; Viherranta Ella Noora Julia, Tampere

Muotoilu, kuvataide ja visuaalinen viestintä

Kuvataiteilija (AMK), Kuvataiteen koulutus: Pellinen Emmi Kaarina, Lappeenranta

Muotoilija (AMK), Muotoilun koulutus: Järvinen Jaakko Juhani, Helsinki

Liiketalous

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus: Heinonen Erika Laura Annikki, Lahti; Kahila Timo Olavi, Lahti; Kankkunen Tiia Eveliina, Lappeenranta; Kokkola Tuomas Artturi, Lappeenranta; Laurell Viivia Anni Eveliina, Lahti; Martikainen Iiris Eevi Karoliina, Kouvola; Vento Pinja Oona Jessica, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Liiketalouden ja logistiikan koulutus: Kuokkanen Leena Annikki, Lahti; Sormunen Jaan Heikki Verneri, Kerava

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business: Arriola Castellanos Daniella Alessandra, Ulkomaa; Borisova Ekaterina, Ulkomaa; Dang Nguyen Minh An, Ei tiedossa (kunta); Kajala Nea Sofia Olivia, Helsinki; Nguyen Thi Kim Thoa, Ei tiedossa (kunta); Nguyen Van Thao, Ulkomaa; Suomalainen Joona Aleksi, Lieksa

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden alan koulutus, Uudistava johtaminen: Pousi Terhi Susanna, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden koulutus: Jääskeläinen Jonna Maria, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Tietojenkäsittelyn koulutus: Toikka Timo Eemil, Lahti

Sosiaali- ja terveysala

Ensihoitaja (AMK), Ensihoitajakoulutus: Haapala Ville Olavi, Lempäälä

Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapeuttikoulutus: Anttila Janika Jenny Fredrika, Lahti; Hiltunen Mirka Irene, Kerava; Mäkinen Heidi Hannele, Lahti; Nuutinen Jami Mikael, Lappeenranta; Turkki Niina Annika, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Hietala Sari Marita, Kouvola; Oksanen Leena Anneli, Kouvola

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan koulutus, Digitaaliset ratkaisut: Saukoniemi Pirjo Päivikki, Ylöjärvi

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaalialan koulutus, Lapsi- ja perhepalveluiden kehittäminen: Imponen Anu Helena, Helsinki; Vilén Suvi-Elina, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan koulutus, Digitaaliset ratkaisut: Kananen Sonja Marjaana, Tampere

Sosionomi (AMK), Sosionomikoulutus: Koskinen Sanna Marja Pauliina, Lahti; Lindroth Arja Eveliina, Lahti; Mikkonen Essi Nea Marika, Lahti; Nikulainen Mirka Marianne, Asikkala; Rasilainen Mirjami Eveliina Amalia, Imatra; Ruohio Riina Iida Maria, Espoo; Setälä Siiri Ilona, Kouvola; Varonen Visa-Valtteri, Lappeenranta; Vauhkonen Jenni Katariina, Valkeakoski

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala, Uudistava johtaminen: Rikkonen Kaisa Kaarin, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), Uusyhteisöllisyyden, osallisuuden ja johtamisen koulutus: Ijäs Johanna Tuutikki, Espoo

Tekniikka

Insinööri (AMK), Puutekniikan koulutus: Kekarainen Joonas Janne Oskari, Espoo; Kyllönen Jussi Pyry Kalervo, Lahti; Tonteri Tomi Eemil, Lahti

Insinööri (AMK), Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Chau Minh Quan, Ulkomaa

Insinööri (AMK), Tieto- ja viestintätekniikan koulutus: Kinnunen Jesse Olavi, Orimattila; Tuomisto Jonna Emilia, Lahti

Insinööri (AMK), Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Huhtanen Topi Lauri, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Energia- ja ympäristötekniikan koulutus: Ilonen Emmi Piittamaria, Hämeenlinna

Insinööri (AMK), Konetekniikan koulutus: Eloranta Henri Bereket, Lappeenranta; Manninen Teo Samuel, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), Rakentamisen koulutus: Särkipaju Henri Leo Johannes, Oulu

Insinööri (ylempi AMK), Tekniikan alan koulutus, Uudistava johtaminen: Seppälä Juha Saku Samuel, Lahti

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutus: Mäkelä Lauri Matias, Espoo

Metropolia ammattikorkeakoulusta valmistui 24. syyskuuta tekstiilisuunnittelun muotoilijaksi (AMK) Piiparinen Kaisa Helinä, Helsinki.

Kommentoi

Palvelut

Ruokapaikka