Saimaan amk:sta valmistuu 130 opiskelijaa — katso nimilista tästä!

20.6.2017 12:31
Kuva: Tuuli Truhponen
Onnea ammattiin valmistuville!
Onnea ammattiin valmistuville!

Saimaan ammattikorkeakoulusta valmistuu tänään kaikkiaan 130 opiskelijaa. Tässä lista valmistuneista.

Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business: Baryshnikova Elizaveta, Venäjä; Cherkashina Daria, Venäjä; Filatova Anna, Venäjä; Gromova Irina, Venäjä; Hurskainen Oskari, Lappeenranta; Kovaleva Ksenia, Venäjä; Lai Kuan-Yu, Taiwan; Petrova Alexandra, Venäjä; Saarikangas Tero, Lappeenranta; Tran Tin, Vietnam; Zhuikova Anastasiia, Lappeenranta.

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutusohjelma: Aflecht Anna-Maria, Lappeenranta; Heimonen Anni, Lappeenranta; Heiramo-Baker Annina, Lappeenranta; Knutas Anni, Lappeenranta; Koivisto Minna; Lappeenranta; Kokko Aappo, Lappeenranta; Kotiranta Emilia, Lappeenranta; Kuvaja Jussi, Vihti; Markkanen Jukka, Lappeenranta; Modinos Lenia-Marie, Lappeenranta; Niskanen Anni, Lappeenranta; Rautiainen Jani, Lemi; Tiainen Mikko, Kuopio; Vanhanen Isabella, Lappeenranta.

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden ylempi AMK-koulutus: Alho Erno, Lappeenranta; Kaartinen Hanna, Savonlinna; Pesari Henna, Imatra.

Tradenomi (ylempi AMK), Master’s Degree Programme in International Business Management: Korban Olga, Venäjä.

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Anuchin Egor, Venäjä; Bobylev Denis, Venäjä; Chambon Rudy, Alankomaat; Ivanovskis Luka, Latvia.

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: Heimola Tuukka, Kotka; Hyrylä Marko, Lappeenranta; Lindh Ville, Lappeenranta; Mälkönen Petteri, Lappeenranta; Perälä Antti, Lappeenranta; Tirkkonen Markus, Helsinki; Tähtinen Karoliina, Lappeenranta.

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Bakaeva Liubov, Venäjä; Kuronen Lassi, Lappeenranta; Luchinin Nikita, Venäjä; Lustina Olga, Venäjä; Motornaia Aleksandra, Venäjä; Serdiukov Dmitriy, Venäjä.

Rakennustekniikan koulutusohjelma: Bagautdinov Ruslan, Venäjä; Beznosikova Daria, Venäjä; Björkman Juuso, Kerava; Frantsi Emilia, Kouvola; Heiskanen Eemi-Joona, Lappeenranta;

Korhonen Teemu, Vantaa; Menna Juuso, Lahti; Neuvonen Petri, Parikkala; Raitanen Jani, Järvenpää; Tiainen Jyri, Savonlinna.

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: Kontkanen Janne, Taipalsaari; Luntinen Marko, Mikkeli; Pynnönen Niko, Mikkeli.

Insinööri (ylempi AMK), Rakentamisen koulutusohjelma: Ylimäki Riku, Lahti.

Sosiaali- ja terveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK): Holopainen Oili, Mikkeli; Jaako Mervi, Lappeenranta; Kostiainen Ella, Riihimäki; Paakkinen Aaro, Lappeenranta; Siiskonen Annika, Mikkeli.

Sairaanhoitaja (AMK): Anttila Hanna-Kaisa, Lappeenranta; Forss Aino, Lappeenranta; Hanski Jesse, Kotka; Huttunen Jenna, Lappeenranta; Hyppänen Anu, Lappeenranta; Hyypiä Anniina, Lappeenranta; Hämäläinen Elisa, Lemi; Kemppi Emilia, Kajaani; Kiiski Noora, Hyvinkää; Kotiranta Essi, Lappeenranta; Leppänen Kaisa, Lahti; Mensonen Noora, Lappeenranta; Nordlund Nina, Lappeenranta; Raskila Pirjo, Lappeenranta; Seppä Susanna, Kouvola; Seppänen Johanna, Savonlinna; Suokas Henna, Lappeenranta; Syrjälä Sara, Lappeenranta; Tervonen Tea, Lappeenranta; Vaara Tero, Järvenpää; Vallius Mikko, Helsinki.

Sosionomi (AMK): Hätinen Simo, Lappeenranta; Koskela Riina, Taipalsaari; Kurri Mira, Imatra;

Langel Krista, Lappeenranta; Leskinen Juho, Kouvola; Tuuliainen Miina, Lappeenranta.

Terveydenhoitaja (AMK): Karjalainen Sinikka, Kuusamo; Lillrank Viivi, Kouvola; Lustberg Maria, Puumala; Olkkonen Laura, Lappeenranta; Vapalahti Sonja, Imatra.

Ensihoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Haakana Timo, Nurmijärvi; Hänninen Satu, Pieksämäki; Nyyssönen Tuomo, Lappeenranta; Saario Eeva, Uusikaupunki.

Fysioterapeutti (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutus: Nousiainen Satu, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Liukko Kerttu, Taipalsaari.

Sosionomi (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutus: Lassila Marjaana, Lappeenranta; Leskinen Taina, Imatra.

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Heikkurinen Tea, Hollola.

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutus: Lehtoranta Hanna, Heinola.

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan koulutus: Heikkinen Aliisa, Lappeenranta; Kalpio Minna, Imatra; Lepistö Joni, Imatra; Liminka Jonna, Imatra; Sarén Tiina, Imatra; Schemeikka Silja, Lappeenranta; Soiniitty Viktoria, Imatra; Urjo Saila, Varkaus; Vatanen Lili, Savonlinna; Viiru Mirka, Imatra.

Kuvataide, Imatra

Kuvataiteilija (AMK): Laaja Johanna, Juupajoki; Viita Jenni, Järvenpää.