Lappeenrannan teknillisestä yliopistosta valmistuvat ja joulukuun valmistuneet

17.2.2017 14:08
Kuva: Mika Strandén

Lappeenrannan yliopistosta valmistuu helmikuussa yksi tekniikan tohtori, 16 diplomi-insinööriä, 13 tekniikan kandidaattia, 12 kauppatieteiden maisteria ja 20 kauppatieteiden kandidaattia.

30. joulukuuta valmistui 24 tekniikan kandidaattia, 56,diplomi-insinööriä, 10 tekniikan tohtoria, 16 kauppatieteiden kandidaattia, 27 kauppatieteiden maisteria ja 2 kauppatieteiden tohtoria.

24.2.2017

Tekniikan tohtoriksi, kemiantekniikka: Oleksiienko Olga Mikkeli.

Diplomi-insinööriksi: Hansen-Haug Markus Anttoni energiatekniikka Riihimäki, Pokusa Vladislav Industrial Engineering and Management, ulkomaat

Kemiantekniikka: Johansson Tommi Ole-Kristian Lappeenranta

Sähkötekniikka: Kettunen Jami Ville Mikkeli

Tietotekniikka: Mikkeli Haara Lauri Eemeli Espoo, Halsas Rasmus Mart Edwin Helsinki, Lankinen Arto Jani Juhani Lappeenranta

Tuotantotalous: Kontio Mette Ulriika Espoo, Kukkola Tero Juhani Kerava, Mäenpää Jussi Olavi Helsinki, Pulliainen Paula Ilona Lappeenranta, Wickström Peter Mikael Lappeenranta

Ympäristötekniikka Massinen Maija Riitta Rovaniemi, Nurmi Johanna Annika Hausjärvi, Pietilä Ari Jussi Ristijärvi

Tekniikan kandidaatiksi: Hyyryläinen Miska Viljami Energiatekniikka Lappeenranta, Kouvo Lauri Mikael Energiatekniikka Lappeenranta, Helmiö Petra Wilhelmina Tietotekniikka Helsinki, Laitinen Aino-Maija Pauliina Tuotantotalous Mikkeli, Laitinen Bea Cecilia Tuotantotalous Lappeenranta, Lenni-Taattola Lauri Esko Johannes Tuotantotalous Espoo, Melolinna Nelli Kreetta Sofia Ympäristötekniikka Lappeenranta

Kauppatieteiden maisteriksi: Ahtiainen Aapo Ukko Oskari Lappeenranta, Becker Essi Fanny Elina Helsinki, Hämäläinen Juuso Pentti Samuel Savonlinna, Kujanen Taina Elina Kerava, Leminen Marita Annikki Lohja, Rautauoma Kirsi Pauliina Vantaa, Remes Essi Eveliina Lahti, Rimpiläinen Kaisa Leena Eveliina Lappeenranta, Siltanen Joni Kristian Helsinki

Kauppatieteiden kandidaatiksi: Auvola-Junttonen Peppina Alexsandra Helsinki, Dufva Laura Annika Lappeenranta, Henriksson Miia Alisa Joensuu, Kavén Riku Erik Lappeenranta, Kemppinen Eija Irene Lappeenranta, Korhonen Niko Joonas Mikael Lappeenranta, Kourilehto Kirsti Reetta Jolanda Espoo, Kuusimurto Kössi Tuomas Leonard Lappeenranta, Mankinen Teemu Tapani Kotka, Ora Nea Angelika Espoo, Pisto Ilari Tuomas Hermanni Helsinki, Pulli Petrus Juhani Lappeenranta, Sahi Antti Johannes Espoo, Valo Tuomas Tapio Lappeenranta, Väyrynen Matti Mikael Lappeenranta

30.12.2016

Tekniikan tohtoriksi: Sermyagina Ekaterina Energiatekniikka Lappeenranta, Lampinen Matti Tapani Kemiantekniikka Lappeenranta, Marochkin Vladislav Laskennallinen tekniikka Espoo, Hannonen Janne Henri Oskari Sähkötekniikka Lappeenranta, Jara Montecinos Werner Eduardo Sähkötekniikka ulkomaat, Vanadzina Evgenia Sähkötekniikka Lappeenranta, Parkkila Janne Aulis Tietotekniikka Joensuu, Kotisalo Kaisa Johanna Tuotantotalous Helsinki, Rinkinen Satu Marita Tuotantotalous Lahti, Kuokkanen Anna Ympäristötekniikka Lappeenranta

Filosofian tohtoriksi: Kuorikoski Tero Tapani Tuotantotalous Lahti

Diplomi-insinööriksi, energiatekniikka: Korhonen Miika Pekka Lappeenranta, Kuitunen Henri Jarkko, Ilari Kangasniemi, Roitto Mika Eerik Oskari Lappeenranta, Suurnäkki Olli Eerikki Helsinki, Matvienko Valeriia Industrial Engineering and Management ulkomaat, Nasiri Mina Industrial Engineering and Management ulkomaat

Kemiantekniikka: Brotell Mikko Georg Turku, Holopainen Olli Aleksi Lappeenranta, Ihalainen Henna Eveliina Laukaa, Laitinen Minna Marketta Lappeenranta, Salmenhaara Heikki Ertto Oskari Hamina, Äijälä Mikko Henri Juhani, Hämeenlinna

Konetekniikka: Heinonen Markus Olavi Lappeenranta, Hyppänen Niko Otto Tapani Espoo, Posa Atte Justus Kotka.Chehr Simin Tina Laskennallinen tekniikka Lappeenranta

Radchenko Vsevolod Laskennallinen tekniikka ulkomaat

Sähkötekniikka: Alho Jani Kristian Lappeenranta, Falkenberg Tuukka Mikael Lappeenranta, Pakkanen Aleksi Petrus Sähkötekniikka Kouvola,

Tietotekniikka: Farsi Madan Kurosh Alireza ulkomaat, Heiniluoto Veli-Ensio Lappeenranta, Matheri Francis Saitoti ulkomaat, Pesonen Juri Julius Lappeenranta, Pänkäläinen Jouni Antero Espoo, Torvinen Mikael Petteri Mikkeli, Vlasov Maksim Helsinki

Tuotantotalous: Hirvonen Olli Tapio Lappeenranta, Holviala Erkka Poju Malakias Hamina, Immonen Ville Olavi Lappeenranta, Kiema Antti Johannes Savonlinna, Koponen Jenni Maria Helsinki, Koponen Tero Tapio Helsinki, Könönen Ville Lasse Vihti, Leskinen Minna Elisa Kuopio, Mankki Tuomas Juhani Turku, Matrosov Alexander Lappeenranta, Meuronen Jesse Joonas Ilmari Lappeenranta, Mulari Jyri Eelis Juhana Kotka, Mäkinen Marko Juhani Karjaa, Niemi Krista Johanna, Helsinki, Nieminen Tommi Tapio Nokia, Ohtamaa Kari Juhani Helsinki, Pesonen Lasse Artturi Ilomantsi, Ruuth Pasi Juhani Vantaa, Ukkonen Janne Petteri Lappeenranta, Vesala Antti Eemeli Hartola

Ympäristötekniikka: Musin Eduard Lappeenranta, Raassina Timo Samuel Lappeenranta, Rantanen Marja Tuulikki Somero, Selezneva Anastasiia ulkomaat

Tekniikan kandidaatiksi:

Kemiantekniikka: Saastamoinen Heidi Emilia Lappeenranta

Konetekniikka: Harjula Juha Henrik Hämeenlinna, Holopainen Sampsa Pellervo Lappeenranta, Holopainen Ville Soini Oskari Lappeenranta, Hujanen Teemu Tapio Lappeenranta, Kiema Mikko Juhani Lappeenranta, Kiili Heikki Topias Kristian Lappeenranta, Komi Matti Antero Lappeenranta, Lempiäinen Konsta Juha Olavi Lappeenranta, Leppänen Toni Markus Lappeenranta, Nordström Juhani Erik Lappeenranta, Rantanen Eetu Valtteri Lappeenranta

Jaaranen Pekka Toivo Juhani Sähkötekniikka Lappeenranta

Tietotekniikka: Kaplas Jere Juhani Lappeenranta, Kauppila Jari Henrik Sakari Lappeenranta, Tele Ville Juhani Lappeenranta

Tuotantotalous: Haario Mikko Oskari Helsinki, Mauno Mika Juhani Lappeenranta, Pihlaja Lauri Valtteri Lappeenranta, Räsänen Lauri Tapani Helsinki, Savolainen Teemu Tapio Kerava

Ympäristötekniikka Hakkarainen Markus Viljami Lappeenranta

Kauppatieteiden tohtoriksi: Multaharju Sirpa Tuulikki Lappeenranta, Savolainen Jyrki Ilmari Kajaani

Kauppatieteiden maisteriksi: Brandt Anu Piritta Lahti, Hosionaho Mirja Sini Annika Lappeenranta, Hämäläinen Anna-Kaisa Helsinki, Keinonen Krista Sofia Henriikka Helsinki, Lindström Antti Olavi Helsinki, Marttila Mervi Tuulikki Järvenpää, Odukomaiya Funmilade Tola Lappeenranta, Pylkkö Mauri Mikael Espoo, Raivio Mulenga Albertina Helsinki, Rämö Tuomas Aleksanteri Espoo, Saarni Jenna Marianne Helsinki, Sundberg Hilla Tuulia Kotka, Taipale Mona Marjukka Lappeenranta, Talvitie Riitta Elisa Nauvo, Tavilampi Maria Katariina Helsinki, Tommola Susanna Marita Hollola, Tuovinen Anne Margit Lahti, Vuori Helmi Hertta Helsinki, Wong Hoi Ki Turku.

Kauppatieteiden kandidaatiksi: Asikainen Kari Eino Tapani Lappeenranta, Dahl Petra Eveliina Nurmijärvi, Hyttinen Jenni Emilia Savonlinna, Koskinen Jouko Heikki Ilmari Kauppatiede Helsinki, Kovalainen Pauliina Emilia Helsinki, Lindholm Sonja Maria Vilhelmina Espoo, Linnavuori Emmi Leena Riihimäki, Munter Matti Einari Lahti, Pietilä Petteri Mikael Lappeenranta, Pyymäki Iida Maria Kouvola, Suhonen Pekka Henrik Helsinki, Välikoski Emma Noora Katariina Espoo