Nyt on aika juhlia: Tässä lista Saimaan ammattiopistosta syyslukukaudella valmistuneista opiskelijoista

12.1.2016 10:22

Saimaan ammattiopisto Samposta syyslukukaudella 2015 valmistuneet opiskelijat. Luettelossa ovat nimen julkaisuluvan antaneet valmistuneet opiskelijat.

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Salminen Juho, Lappeenranta

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Saikko Anniina, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Isomäki Julius, Kitee, Voutilainen Jenni, Lappeenranta, Alexeeva Irina, Lappeenranta, Antikainen Yulia, Lappeenranta, Anttonen Saara, Lappeenranta, Dzhuraeva Natalia, Lappeenranta, Kurri Sani, Lappeenranta, Liiv Hedi, Lappeenranta, Nieves Olfrank, Lappeenranta, Niyomyat Darika, Lappeenranta, Qing Ming Zhen, Lappeenranta, Senyushkin Pavel, Lappeenranta, Sivicha Sirina, Lappeenranta, Umurerwa Glarisse, Lappeenranta, Viialainen Riitta, Puumala,

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Ruippo Ella, Savitaipale, Somppi Jenny, Imatra

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Lassinen Marianne, Imatra, Mustonen Mia, Lahti, Parkkonen Emmi, Ruokolahti, Pärssinen Tanja, Lappeenranta, Suihkonen Katariina, Lappeenranta, Sundström Christel, Lappeenranta

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Sihvonen Sanni, Imatra, Rahikainen Ilona, Lappeenranta

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Karhula Juha, Lappeenranta, Pajari Mikko, Imatra, Pukarinen Anna, Imatra

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Huoponen Essi, Lappeenranta, Johansson Emmi, Lappeenranta, Jantunen Pasi, Lappeenranta, Jokimies Asta, Lappeenranta, Koponen Jani, Lappeenranta, Kovanen Tanja, Imatra, Vasicheva Olga, Ruokolahti, Vähämäki Jouni, Lappeenranta,

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Alander Lasse, Lappeenranta, Kalliokoski Tarja, Parikkala, Kosonen Kati, Imatra, Kääriä Pirjo, Kotka, Lahtivesi Maiju, Lappeenranta, Sokka Mikko, Lappeenranta, Joronen Petri, Rautjärvi, Vuojärvi Ville, Imatra

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Granholm Sami, Parikkala, Jäkälä Janne, Lappeenranta, Moilanen Jarkko, Imatra, Torikka Maiju, Rautjärvi, Henttonen Jarmo, Imatra

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Haikarainen Heidi, Imatra, Halonen Hanna, Imatra, Karhu Teemu, Lappeenranta, Karppinen Niina, Luumäki, Kummala Kaija, Imatra, Lamminpää Jenna, Lappeenranta, Luukkonen Janika, Imatra, Mikkonen Niina, Lappeenranta, Olkkonen Mimma, Lappeenranta, Pelkonen Minna, Imatra, Pylkkänen Kaija, Lappeenranta, Relander Minna, Lappeenranta, Vuorela Aino, Rautjärvi, Pääkkönen Päivi, Imatra

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Hyyryläinen Artturi, Taipalsaari, Mäkinen Johannes Lappeenranta

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Ansas Matti, Lemi, Kinkela Gabi, Lappeenranta, Konopatskiy Yaroslav, Savonlinna, Nyholm Henrik, Lappeenranta, Rapo Janne, Ruokolahti, Suutari Joonas, Lappeenranta

Automaatioasentajan ammattitutkinto

Peräkylä Mikko, Lappeenranta

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Valkeapää Markus, Lappeenranta

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Innanen Jaana, Rautjärvi, Kauppinen Johanna, Lappeenranta, Santamäki Laura, Lappeenranta, Viinanen Arja, Rautjärvi

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto

Elsilä Eki, Lappeenranta, Hulkkonen Tiina, Lappeenranta, Mauravaara Soili, Imatra, Piitulainen Vesa, Luumäki, Storås Henna, Lappeenranta, Umar Farouk, Lappeenranta, Umar Hanna, Lappeenranta

Maalarin ammattitutkinto

Airas Virpi, Lappeenranta, Koukku Päivi, Lemi, Melto Tuomo, Imatra, Suvanto Minna, Lemi

Myynnin ammattitutkinto

Immonen Riitta, Lappeenranta, Inkinen Jenni, Lappeenranta, Pekonen Ville, Lappeenranta, Reponen Jani, Lappeenranta, Techera Miia, Lappeenranta,

Verwold Sarah, Lappeenranta

Paperiteollisuuden ammattitutkinto

Byman Gerbaw, Kouvola, Huopainen Mikko, Lappeenranta, Huuskonen Miro, Imatra, Iiskola Juhani, Kouvola, Koskela Henri, Kouvola, Muhli Jari-Pekka, Kouvola, Ström Esa, Kouvola, Susiluoto Santeri, Kouvola

Sähköasentajan ammattitutkinto

Himmanen Teemu, Imatra, Suikkanen Sami, Imatra

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Andreev Vadim, Lappeenranta, Heikka Lauri, Lappeenranta

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Airasjärvi Juha, Jyväskylä, Hietamies Mika, Imatra

Vartijan ammattitutkinto

Eteläpää Saija, Kouvola, Hannula Niina, Kouvola, Hulkkonen Antti, Taipalsaari, Kirtselis Lukianos, Kouvola, Kolhonen Teemu, Lappeenranta, Lantta Eevert, Lappeenranta, Liikka Esa, Lappeenranta, Neuvonen Pasi, Lappeenranta, Niveri Samuli, Kouvola, Puustinen Ville, Lappeenranta, Räikkönen Eija, Lappeenranta, Toivonen Elmo, Hamina

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto

Aho Harri Lappeenranta, Kupiainen Timo, Imatra, Lukkarinen Kaisu, Lappeenranta, Seppänen Matias, Parikkala, Torvi Jarkko, Lappeenranta, Valkiainen Marko, Imatra, Vilenius Jere, Imatra

Juhana Nyman